Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva ze začátku října

19. 10. 2017

Vážení rodiče,

máme za sebou více než měsíc školy a většina dětí už se ve škole opět aklimatizovala. Děti musím moc pochválit za nasazení při psaní vlastní knížky (kterou budete mít možnost si prohlédnout o víkendu) a také za dílnu čtení a většinou i za práci v ostatních předmětech. Chtěla bych vás ale poprosit, zda byste mohli občas dohlédnout na to, aby měly děti všechny pomůcky, pracovní listy a úkoly. Téměř žádnou hodinu se nestane, že by všichni měli vše, co mají mít, dnes o geometrii nemělo pracovní list 6 dětí. Zatím jsem děti "postrašila" tím, že budu udělovat důtky za zapomínání dle norem na 2. stupni, ale obávám se, že pokud se situace nezlepší, budu k tomu muset opravdu přistoupit. Velmi nás to zdržuje a děti potom nemohou plnohodnotně pracovat.

 

Děti také připravuji na to, že už je učiva hodně a je těžké a může se stát, že začnou dostávat častěji špatné známky nebo že se práce občas nepovede. Některé děti to opravdu těžce nesou, pláčou a vztekají se. Snažím se jim vysvětlit, že se nic neděje, příště se práce povede lépe nebo že se musí lépe připravit. Myslím, že vzhledem k tomu, že příští rok budou již na druhém stupni, musí si na občasné horší známky začít zvykat. Také prosím, aby se žáci na všechny předměty pravidelně připravovali. Učivo je už opravdu velmi těžké a ve velkém množství a na druhém stupni se bude stále nabalovat. Důležité testy dětem samozřejmě stále hlásím, ale budu také dávat testíky bez ohlášení a z vlastivědy budu také občas zkoušet.

 

Jinak ale děti musím pochválit za spolupráci ve skupinách i za samostatnou práci v hodinách. Většinou se opravdu snaží a jsou dobrý kolektiv.

 

Moc děkuji za spolupráci.

BS